Szabó Ferenc r. főtörzszászlós
Szabó Ferenc r. főtörzszászlós gyermekkora óta foglalkozik kutyákkal, mindig is ezt akarta csinálni, ezért 20 évesen a fővárosi kutyás alosztályhoz szerelt fel. Tíz évvel később, komoly felkészülés után teljesítette a követelményeket a bevetési egységhez, azóta „kommandós” kutyákkal foglalkozik. Napjainkban a világ valamennyi terrorellenes alakulatánál komoly szerepet kapnak a kutyás egységek, a Terrorelhárítási Központ (TEK) megalakulásakor Ferenc lett megbízva a kutyás képesség fejlesztésével, a kiválasztási és a kiképzési eljárás kidolgozásával.
A TEK elsősorban elfogó és robbanóanyag kereső kutyákat alkalmaz, akik vezetőikkel a műveleti osztályok szerves részeként látják el feladataikat. A „gazdiknak” kommandósként is meg kell felelni, a kiválasztott kutyák pedig öt és fél hónapos kiképzésen esnek át. A TEK-es kutyavezetők családtagként élnek együtt a kutyáikkal, ugyanis professzionális munkakapcsolat csak így alakulhat ki ember és kutya között. Persze a szabályok szigorúak, hiszen ezek a kutyák szinte négylábú fegyverek, a TEK robbanóanyag-kereső kutyái pedig rendszeresen szimatolnak ki lőszereket, fegyvereket. A TEK-es munka nem fajtaspecifikus, a kiválasztott ebeknek elsősorban jól szocializáltnak kell lennie, esélye pedig csak annak van a bekerülésre, aki nem fél sem sötétben, sem autóban, sem mélyben, sem magasban, és rendelkezik őrző-védő vénával is.
Szabó Ferenc első kutyája, Igor, egy németjuhász volt, aztán „rottweileres” lett. A leghíresebb kutyája mentett négylábú volt, Bagira többször szerepelt újságok hasábjain, ugyanis több komoly ügy (pl. romagyilkosságok) felderítésében vettek együtt részt gazdájával. Egészen nyugdíjba vonulásáig segítette a műveleti felszámolók munkáját, de természetesen egy rendőrkutya a nyugdíjas éveit is a kutyavezető mellett tölti, ez a munkakapcsolat örökre szól.
Feri 2009-ben az év kutyás rendőre volt. Jelenleg Bodza nevű kutyájával szolgál, mellette több mint 30 kutya munkájáért, képzéséért felel a TEK-ben, egy felnőtt fia van.