Ismét bebizonyosodott, hogy a sport és az összefogás életeket menthet
A Nation’s Cup Hungary Országúti Ifjúsági Világkupa és a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány közös „Eladó kilométer” jótékonysági kampányában a verseny díjátadójáig 327.000 Ft gyűlt össze, amihez további támogatások érkeztek, így összesen 432.000 Ft adományt kapott alapítványunk, melyet a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Részlegére tervezett myeloablatív kórterem létrehozására fordítunk.
A nemzetközi mezőnyt felvonultató ifjúsági világkupa méltán rangos eseménye az országúti kerekpáros közösségben. Köszönjük Törzsök Zsolt főszervezőnek és Solymosi János versenyigazgatónak, hogy támogatásukkal az összefogás erejét mutatva álltak az alapítványunk mellé. A rendezvény egyik legmeghatóbb pillanata volt, amikor Solymosi János versenyigazgató bejelentette: a 2026 -os ifjúsági versenysorozat a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára ajánlják fel.
Külön köszönjük dr. Szabó Tünde gazdaságfejlesztésért felelős kormánybiztos asszonynak, a kerékpárverseny védnökének megtisztelő jelenlétét és elkötelezettségét, valamint a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség részéről Rosella Bonfanti asszony UCI versenybírónak és a Magyar Kerékpáros Szövetségnek, hogy támogatták jótékonysági kezdeményezésünket. Hálásan köszönjük a versenynek helyt adó városok polgármestereinek, minden szervezőnek, versenyzőnek, támogatónak és jelenlévőnek, hogy közösen segíthettünk.
A befolyt összeget ünnepélyes keretek között dr. Békés Annamária, alapítványunk felügyelőbizottságának tagja vette át, aki maga is lelkes országúti kerékpárosként különösen közel érzi magához a sport és a segítségnyújtás ilyen különleges találkozását.
Győzelem egy betegséggel szemben, – egy csoda az életben! Minden élet végtelen értéket hordoz.
Fotók: Vígh Attila